Trening siłowy dla kobiet
Lipiec 31, 2016
Jak dbać o kręgosłup cz.1 – Czym jest kręgosłup?
Sierpień 7, 2016
Pokaż wszytsko

5 cech dobrego trenera personalnego

5 cech dobrego trenera personalnego

 

Nie jest tajemnicą, że trenerem personalnym może być każdy. Wystarczy iść na szkolenie i zdać egzamin. Oczywiście wiele organizacji oferujących licencję, posiada szereg profesjonalnych testów i wymogów, jednak nie zmienia to faktu, że przy takiej popularności tego zawodu ciężko jest znaleźć jakościowego znawcę tematu.

W związku z tym przedstawię Ci czym, moim zdaniem powinien się cechować dobry trener osobisty.

 

1.Przeprowadzi wywiad

Każda współpraca powinna zacząć się od rozmowy rozpoznawczej, w czasie której Podopieczny będzie mógł  zadać wszelkie nurtujące go pytania. Dla drugiej strony jest to czas na spytanie o cele, kontuzje, preferencje żywieniowe i wiele innych. Nie da się zadbać o czyjeś zdrowie, jednocześnie nic o nim nie wiedząc. Zwłaszcza jeżeli chodzi o historię przebytych chorób. Do tego poza darmową konsultacją, trener personalny powinien wysłać wywiad  (postać np. ankiety) którą klient uzupełni w domu i odeśle. W ten sposób mamy pewność, że nie umknęły żadne ważne informacje.

 

2.Poszukuje wiedzy

Trudno posiąść całą wiedzę w zakresie nauk o człowieku, zwłaszcza, że stale przeprowadzane są badania rzucające nowe światło na stare zagadnienia. Tym bardziej trener doskonały powinien czuć ciągły głód dokształcania się. Czytać książki związane z odpowiednią tematyką, śledzić badania, odkrycia, samemu wymyślać nowe podejścia do podopiecznych, innymi słowy poszerzać horyzonty. Świat nie stoi w miejscu, szkoleniowiec również nie powinien.

 

3.Jest gotowy do zmiany zdania

Podobno tylko krowa nie zmienia zdania. Jak to mawiał Alberto Moravia „Ten, który nie zmienia swoich poglądów, przeważnie takich nie posiada”.
2Nie chodzi o to, by być jak chorągiewka, ale otwartość na nowe doświadczenia i zmieniające się podejścia jest czymś, co człowieka ubogaca. Zacietrzewienie się w jednym tylko schemacie, mimo stale udostępnianych nowych analiz i podnoszeniu się poziomu wiedzy w obszarze “fitnessowym“, nie przynosi nic dobrego.  Wszechstronność i umiejętność dywersyfikowania podejść oraz czerpania z różnych źródeł, wpływających na obecny pogląd – to są cechy porządnego trenera personalnego.

 

4.Skupia się na Tobie

Nos w telefonie, podopieczny coś tam robi na macie i tylko słyszy co jakiś czas, mechanicznie wypowiadane – “jeszcze jeden, “następne”, “dawaj, dawaj”. Niestety to częsty widok na siłowniach. Wydaje się to oczywiste, ale najwyraźniej i tak trzeba zaznaczyć – klient potrzebuje czujnego oka, które wyłapie błędy oraz niedociągnięcia, które mogą w przyszłości powodować kontuzje. Po to wynajmuje się trenera personalnego aby czuwał i pomagał. Na komórkę jest czas po zajęciach.

5.Słucha i obserwuje Ciebie

Metod do osiągnięcia celu jest wiele, więc jeżeli Ci coś nie pasje, to koniecznie daj o tym znać. Wszechstronny profesjonalista na pewno wymyśli inne ćwiczenia/rozciągania itd, aby uzyskać ten sam rezultat. Taka osoba powinna rozumieć, że nie zawsze można wykorzystać pewne idealne rozwiązanie, ponieważ… akurat dla jednego człowieka jest idealne, a dla drugiego nie. Żonglowanie swoim wachlarzem umiejętności, patrzenie, czy istnieje sposób, aby lepiej coś wytłumaczyć, to stałe obowiązki, których powinien dopełniać każdy opiekun.


Nie chcesz przegapić kolejnych porad trenera? Chcesz wiedzieć o najnowszych promocjach na nasze usługi?

A zatem już teraz zapisz się do newslettera – kliknij tu aby się zapisać!

Polub nasz profil na FB, aby być na bieżąco ze wszystkimi newsami 🙂 – kliknij tu!

Nesletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o promocjach i zniżkach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *