Jak zacząć odchudzanie – kalorie
Lipiec 13, 2016
Siłownia – 7 rad dla początkującego
Lipiec 26, 2016
Pokaż wszytsko

Po co mi trener personalny?

Po co mi trener personalny?

 

Często można się spotkać z opinią, że trener personalny jest niepotrzebny, ponieważ cała wiedza zalega w internecie  i wystarczy przeczytać kilka postów na forum, by móc współpracować z ludźmi, albo poradzić sobie ze swoimi kontuzjami.

Ale, czy naprawdę to tak wygląda?

 

Wszystko znajdę w internecie
2

No właśnie, wszystko – czyli strumień mnóstwa zaprzeczających sobie wiadomości, pośród których trudno się odnaleźć. Do tego, brakuje w sieci przewodników i filmów dla ludzi kompletnie zielonych, niepotrafiących wykonać podstawowych czynności, np. jak napiąć brzuch albo ruszyć miednicą. Niestety wiele z instruktarzy bazuje na pewnych pojęciach, które są znane trenerom i osobom w miarę wtajemniczonym, jednak dla kogoś, kto nigdy nie miał styczności z siłownią, będzie to czarna magia. A niestety częstą konsekwencją niezrozumienia albo nieznalezienia oczekiwanych informacji będzie niechęć do ćwiczeń. A tego chcemy uniknąć.

Naprawdę warto zgłosić się do człowieka, który poświęca swoje życie treningom i edukowaniu się w tym kierunku, ponieważ zapozna Cię z niezbędnymi pojęciami oraz poukłada cały szum informacyjny.

 

Przyszłość

Warto zawsze myśleć nie tylko o tym, co jest teraz, ale również o tym, co przyniesie przyszłość. Trening bez odpowiedniego zaplecza może Ci tylko zaszkodzić. Wystarczy mały błąd podczas martwego ciągu, który stale powtarzany doprowadzi do trudno wyleczalnej kontuzji. Należy pamiętać, że nasze ciało może znieść wiele, a objawy braku poszanowania dla zasad bezpieczeństwa dają się we znaki z wieloletnim opóźnieniem. Myślę, że każdy, kto chce być an starość sprawny i chodzić z dumnie wypiętą klatką piersiową – powinien o tym pamiętać.

 

Towarzystwo

Co prawda nie jest to najważniejsza zaleta, ale nadal rzecz istotna. Dobra motywacja i pomoc w sytuacjach kryzysowych to coś, co każdy powinien otrzymać w chwili zwątpienia. Trener personalny zadba, aby każdy trening był na 100% Twoich możliwość, nawet jeśli masz gorszy dzień lub akurat Ci się “nie chce”. Do tego, zawsze lepiej, gdy siłownia kojarzy się z przyjemnym człowiekiem, który stworzy miłą atmosferę.

 

I na koniec — Pokora

Negatywne podejście do korzystania z czyjejś pomocy bierze się często z niewiedzy, ale i zbyt dużego ego. Bo po co mi „trenejro” – przecież mogę posiąść całą dostępną wiedzę w zaledwie parę dni, a na siłowni podnosi się tylko żelastwo, więc co to za filozofia. Tak jak wspominałem, najczęściej są to słowa ludzi bez doświadczenia. Im polecam zażyć trochę sportu i poznać głębiej temat.

Ciało ludzkie to niesamowicie skomplikowana sieć połączeń nerwowych, przeplatających się dziesiątkami rodzajów mięśni. Nawet najprostszy ruch wymaga uwagi i skupienia aby zmaksymalizować efekty oraz bezpieczeństwo. Na pierwszy rzut oka siłownia może być banałem, ale nie daj się zwieść.

Wracając do wstępu – jeżeli chcesz zmienić swoje życie i skorzystać z czyjejś pomocy to nie krępuj się. Lepiej wybrać bezpłatną konsultację, mieć wszystko poukładane, niż tracić godziny w Internecie i skończyć z brakiem motywacji oraz mętlikiem w głowie.

 


Nie chcesz przegapić kolejnych porad trenera? Chcesz wiedzieć o najnowszych promocjach na nasze usługi?

A zatem już teraz zapisz się do newslettera – kliknij tu aby się zapisać!

Polub nasz profil na FB, aby być na bieżąco ze wszystkimi newsami 🙂 – kliknij tu!

Nesletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje o promocjach i zniżkach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *